Telefon ul. Żywnego: +48 508 694 654

E-mail: kontakt@przedszkoleinsignis.pl
poniedziałek – piątek 6:30 – 16:30

Dogoterapia

Dogoterapia (kynoterapia) jest metodą terapeutyczną, polegającą na wykorzystaniu w rehabilitacji dzieci dobroczynnego wpływu, jaki daje kontakt z psem. Wykorzystywana jest przede wszystkim w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi ruchowo i umysłowo. Dogoterapia daje również znakomite efekty w pracy z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju, takimi jak spektrum autyzmu. Bezpośredni kontakt z odpowiednio wyszkolonym psem, pod czujnym okiem wykwalifikowanego terapeuty, pozwala osiągnąć znaczący postęp w rozwoju psychicznym i emocjonalnym dziecka. Trzeba podkreślić, że rehabilitacja tą metodą może być prowadzona wyłącznie przez kompetentnego specjalistę przy udziale właściwie przygotowanego psa!

Zajęcia prowadzi Violetta Rycaj-Lewandowska razem z Emmą i Dinem. Dogoterapia DIVIO hotelik dla zwierząt